PANJUR SİSTEMLERİ

Alüminyum panjurlar, konutlarınızı  yağmur, kar, güneş ışınları gibi dış etkenlere karşı korur.  Isı ve ses yalıtımını sağladıkları gibi pencerelerinizin de ömrünü uzatır.  Panjur paletlerinin en alt sırasına takılan lastikler, toz ve rüzgar girişini keser.    Alüminyum panjurlar,  yapılara güvenliğin yanı sıra estetik görünüm de kazandırırlar.  

Otomatik panjur modelleri, Huban tarafından üretilen fonksiyonel yapısı ve teknik özellikleri bakımından müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Panjur Kullanım açısından ve teknik özelliklerine bağlı olarak, birçok farklı panjur modeli  olmak üzere tercih edilebilmektedir.

•    Buton veya kumanda ile kontrol edilebilme özelliği
•    İstenilen sayıda uzaktan kumanda
•    Kapanma sırasında herhangi bir engelle karşılaşılması durumunda, hareketi tersine çeviren emniyet fotoseli
•    %25’e kadar ısı yalıtımı
•    10 desibele kadar ses izolasyonu
•    Dışarıdan açılamayan panjur kanatları ile hırsızlığa karşı güvenlik
•    Elektrik kesintilerinde manuel açma özelliği
•    Her cephe ve mimari yapıya uygulanabilirlik
•    Paslanma sorunu olmayan alüminyum malzeme
•    Yan dikme içerisinde, açma/kapama sırasında sesleri minimuma çeken kıl ve lastik fitiller
•    Sessiz çalışma özelliğiyle avantaj sağlayan tüp motorlar
•    Motorda aşırı ısınmaya karşı termik kontrol
•    Geniş renk alternatifleri

Motorlu panjur sistemleri

ALUSEL-MOSEL-BECKER-SOMFY

OTOMATİK PANJUR FONKSİYONEL ÖZELLİKLERİ

– Otomatik Panjur sistemleri kapatıldığı zaman, kullanıldığı alanın dış çevreden gözlenmesine engel olur. Böylece, hem mahremiyet kalkanı oluşturur; hem de hırsızlık olaylarının önüne geçer.

– Otomatik Panjur Doğal olaylara ve olumsuz iklim şartlarına karşı koruma sağlar.

– Otomatik Panjur Ev eşyalarını, mobilya ve elektronik eşyaların satıldığı ya da depolandığı yerleri; güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı korur.

– Otomatik panjurlar, estetik formlarda tasarlanabildiği için, dekoratif bir koruma kalkanı oluşturmaktadır.

– Otomatik Panjur Yüksek derecede ses yalıtımı sağlar ve gürültü kirliliğini önler.

– Otomatik Panjur Hiçbir müdahaleye gerek duyulmadan, kendiliğinden açılıp kapandığı için; hasta ve yaşlılar için pratik çözümler oluşturur.


TEKNİK ÖZELLİKLERİ

– Otomatik panjurlar; yapımında ve montajında kullanılan malzemeler sayesinde; ısı, ses ve ışık izolasyonu sağlar. Böylelikle, bütçenize destek olur.

– Otomatik Panjur Uzaktan kumandalı ya da buton ile açılıp kapanabilmektedir.

– Otomatik Panjur Özel formdaki alüminyum ekstrüzyon lamel ya da poliüretan dolgulu alüminyum lamel alternatifleri mevcuttur.

– Tüp motorlar, olası zorlanmalardan dolayı oluşabilecek ısınmaya karşı termik korumalıdır.

– Otomatik Panjurlar Kesintisiz güç kaynağı mevcuttur ve otomatik panjurların çalışmasında, özel olarak tasarlanmıştır.

– Otomatik Panjur Ürünler, birçok çeşitli modele ayrılmıştır. Tüm ürünler, teknik olarak mimari yapıya uygun olan renk seçeneklerine sahiptir.

– Otomatik Panjurlar İçeriğinde kullanılan alüminyum malzemesi, paslanmadığı için; ürünler oldukça uzun ömürlüdür.

– Otomatik Panjur Son teknolojik sistemler olup, Mercanlar Panjur güvencesiyle; uzun ömürlü, çözüm odaklı, estetik bir kullanım deneyimi sunar.

– Motorlu panjur sistemi; montajı, kurulumu ve kullanımı son derece kolaydır.Uzaktan kumandalı ya da buton ile açılıp kapanabilmektedir.

– Özel formdaki alüminyum ekstrüzyon lamel ya da poliüretan dolgulu alüminyum lamel alternatifleri mevcuttur.

– Tüp motorlar, olası zorlanmalardan dolayı oluşabilecek ısınmaya karşı termik korumalıdır.

– Kesintisiz güç kaynağı mevcuttur ve otomatik panjurların çalışmasında, özel olarak tasarlanmıştır.

– Ürünler, birçok çeşitli modele ayrılmıştır. Tüm ürünler, teknik olarak mimari yapıya uygun olan renk seçeneklerine sahiptir.

– İçeriğinde kullanılan alüminyum malzemesi, paslanmadığı için; ürünler oldukça uzun ömürlüdür.

– Son teknolojik sistemler olup, Huban Mercanlar Panjur güvencesiyle; uzun ömürlü, çözüm odaklı, estetik bir kullanım deneyimi sunar.

– Motorlu panjur sistemi; montajı, kurulumu ve kullanımı son derece kolaydır.


Otomatik Panjur Çeşitleri

Otomatik panjur üretim ve montajları adına otomatik bir yapı altında üç farklı sistemleri bulunmaktadır. Monoblok kutulu panjur, dıştan takma panjur ve detay (gizli kutulu) panjur çeşitleri tercihe ve kurulum alanlarına göre değişmektedir. Son teknoloji sistemler olan bu ürünün çeşitleri estetik görünüme sahip, uzun ömürlü ve çözüm odaklıdır. Kaliteli malzeme yapısıyla üretildikleri için sürekli kullanımlarda herhangi bir sorun çıkarmaz.

Ürün çeşitlerini kullanım alanlarına göre daha ayrıntılı biçimde tanıyalım. Panjur otomatik oluşu ise en cazip özelliklerindendir.  Müşterilerimize en son, en iyi teknolojiyi sunmakla birlikte aynı zamanda ihtiyacınıza en uygun olan ürünü size sunmaktayız. Eğer daha detaylı ürünlerimiz hakkında bilgi almak isterseniz, uzman personelimizden yardım alabilirsiniz.


Monoblok Kutulu Panjur

Monoblok panjur bina dış yüzeyi ile aynı hizada bir montajla yerleştirilen ürünün, alüminyum pencere ya da kapılarıyla uyumlu bir görünüm sunar. Hazır renk seçenekleriyle birlikte kişisel tercihlere göre renk fırsatı da bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak ve binanın yapısına göre farklı ölçülerde üretimleri yapılabilmektedir. Teknik yapı bünyesinde kontrol sistemleri; kordon, tüp motor ve uzaktan kumanda gibi özellikler barındırmaktadır. Daha çok küçük yapıda olan yerler için kullanılan bu sistem, estetik yapısıyla da güzel bir görsel sunmaktadır. Dışarıdaki sesi büyük orada keserken, sunduğu kaliteli ısı yalıtımı sayesinde içerideki ısı dengesinin sağlanmasına olanak tanır. En çok tercih edilen ürünler arasındadır.


Dıştan Takma Panjur

Farklı binalarda ve iş yerlerinde sıkça kullanılan bu ürün çeşidi, tüm pencere ve kapı sistemleri ile uyum içerisinde kurulum imkânı verir. Manuel panjur ya da motorlu panjur seçenekleri ile kişinin isteğine bağlı olarak hazır edilmekte ve ayrıca farklı ebatlarda üretim ve montajı yapılmaktadır. En çok tercih edileni panjur otomatik olanıdır. Fırınlı elektrostatik toz boya seçeneğiyle uygulama sağlanır ve hazır renklerinin yanı sıra, değişik renk seçenekleri de yine müşterinin isteğine sunulur. Kontrol sistemleri de isteğe bağlı olarak; uzaktan kumanda, manuel kordon ve tüp motordan oluşmaktadır.

Detay (Gizli Kutulu) Panjur Modeli

Farklı binalar için inşaat yapım aşamasında yerleşim sağlanan otomatik panjur serisi, kaliteli bir yapıyla üretimden geçerek montajı sağlanmaktadır. Konutlar için en çok tercih edilen panjur çeşitlerinden biridir ve montajı polisitren bir sert köpükle bütün haline getirilmiş kısımlara uygulanan sistemdir. Estetik görünümü sayesinde küçük alanlar için çok daha iyi uyum sağlamaktadır. Standart olan renklerle birlikte değişik renk skalası da bulunmaktadır.

Soğuğa karşı koruma
ALUSEL modern alüminyum panjurlar, yalıtımı sağlayarak kışın soğuktan yazın ise sıcaktan korumaktadırlar. Binaya bağlı olarak, ısısal izolasyonda %25’ e kadar, faturalarınızda da %10’a kadar enerji tasarrufunda yardımcı olabilmektedir. Panjurlarınız yağmur, kar ve rüzgar gibi doğa olaylarına karşı evinizi etkin bir şekilde korur. Panjurlarınız karlı ve buzlu havalarda, pencerenizle kapalı panjur arasında kalan boşluk sayesinde yalıtım sağlayarak, içeride daha sıcak bir ortam yaratılmasına yol açar.
Gürültüye karşı koruma
Gürültü kirliliği yaşam kalitesini bozmakla beraber sağlığınızı da etkilemektedir. Modern panjurlar size daha rahat uyku sağlamak, kendinizi sağlıklı hissetmek ve dinlenmiş bir şekilde uyanmanızı sağlamak için gürültü kirliliğinden koruyacaktır. Aluminyum panjurlar dışarının gürültüsünü 10 desibele kadar örter.
Mahremiyetinizi artırır
Panjurlar sizi gözetlemek isteyenlere karşı korur. Birbirlerine çok yakın inşa edilen günümüz konutlarında, panjurlarınız sizi istenmeyen bakışlara karşı korur.
Isıya ve güneş ışınlarına karşı korur
Panjurlar sizi güneşe karşı en etkili şekilde korurlar. Mercanlar Panjur Özellikle yazın evinizi serin tutar. Motorlu Panjurlarınız kapalı konumdayken evinize, eşyalarınıza ve size mor ötesi (UV) güneş ışınlarına karşı mükemmel koruma sağlar. Yaz mevsimi boyunca dışarıdan içeriye sıcak havanın girmesini engelleyerek ve güneş ışınlarını yansıtarak ısı yalıtımına katkıda bulunur; böylece içerinin daha serin kalmasını sağlar. Eşyalarınız, mobilya ve döşemeleriniz direkt güneş ışınlarına karşı korunur ve daha uzun ömürlü olur.
Değer kazandırır
Motorlu otomatik Panjurlar kesinlikle evinizin enerji dengesini geliştirerek eşyalarınızın değerini artırıyor. Kiracılar ve alma potansiyeli olan müşteriler için mallarının değer kazanması da enerji dengesi gibi kesinlikle önem taşımaktadır.
Koruma ve Güvenlik
Panjurlarınız hırsızlık gibi meskene tecavüz olaylarına karşı ek bir caydırıcı faktör oluşturarak güvenliğinizi korumaya yardımcı olur. Haşerelerin içeriye girmelerini engeller. Ayrıca sineklik entegreli sistemlerle birlikte uçan haşerelere karşı çok etkin koruma sağlar.
Konfor
Elektronik sistemler, uzaktan kumanda üniteleri ile kolay ve konforlu kullanım sağlar. Akıllı ev sistemlerine tam uyum sağlar. Evinizde olmasanız bile programlanmış akıllı kumandalar sayesinde sabah ve akşam açılır kapanır. Sensörler sayesinde otomatik güneş koruması sağlanır.

Otomatik panjur fiyatları için bizi arayabilir ya da Whatsapp iletişim hattından bizden bilgi alabilirsiniz.