HUBAN TENTE PERGOLA

Mekanın havasıyla bütünleşen Huban Pergola sistemleri her türlü hava şartlarına göre kullanıcı tarafından ayarlanabilir. Sıcak havalarda gölgelendirme sistemi olarak, yağışlı havalarda açık alanların tadını çıkarmak için kullanabilirsiniz.
Huban Tente kaliteli, dayanıklı ve estetik görünümlü dış mekanlarda tüm hava şartlarına dayanıklı açılır-kapanır bir sistemdir. Yüzlerce değişik renk seçeneği ve özel üretim block out kumaşı ile hertürlü dış mekandaki açık alanlarınızı kapatarak şık, kullanışlı ve konforlu bir kapalı alan elde etmiş olursunuz.

Huban Pergole tente sistemi sadece cafe restaurant gibi yerlerde değil evlerde de uygulana bilen bir sistemdir. Teras, bahçe, havuz başı, çatısı mevcut olmayan balkonlarda da rahatlıkla kullanılabilen bir sistemdir. Her türlü alanın ölçülerine göre özel üretim yapılabilmektedir.

Şık, konforlu,kaliteli ve ekonomik tente fiyatları, Huban Tente tarafından cazip seçeneklerle sunuluyor. Gölge ve cam sistemlerinde profesyonel bir marka olarak hizmet veren firma, 1998 yılından bu yana İzmir’den tüm Türkiye’ye faaliyet sunuyor.

1998'den bugüne Kalite ,Güven ,İtimat ve Süreklilik

Tente Çeşitleri Nelerdir?
Tentelerin kullanım sıklıklarından dolayı birçok çeşidi ile karşı karşıya kalmak söz konusu olabilir. Bunlar arasında en sık kullanılan ise mafsallı ve pergola sistem adı verilendir. Bunlara ek olarak farklı seçenekler de bulunur. Bunlar otomatik, motorlu veya çift taraflı olanlardır. Kullanılacak olan alanın durumuna göre belirlenen bu tente çeşitleri birçok alanda kullanım rahatlığı sunduklarından dolayı çeşitleri de aynı oranda artar. Açık alanlarda kullanılırken dikkat edilmesi gereken nokta hangi amaçla kullanılacağı olmalıdır.


Çeşitlerine Göre Tente Kullanımları
Fazla çeşidi olmasına karşılık tentelerin bazı özellikleri daha çok tercih edilmelerine neden olur. Bunlar arasında ilk sırada mafsallı olanlar gelir. Mafsallı olan tenteleri genelde işletmeler daha çok tercih eder. Mağaza, cafe veya kafeterya gibi anlarda bu modeli sıklıkla görebilirsiniz. Bunun nedeni ise çevirme kolu olmasından dolayı kullanım rahatlığının sunmasıdır. Kullanılacak alana göre şekil alması kolaylıkla gerçekleşir. Kullanılan yerlerin ev olması durumunda bile kolaylıkla şekil alıyor olması da bir başka olumlu durumdur.

Sabit tente modellerinin kullanıldığı yerler de azımsanmayacak kadar fazladır. Bu tente modelleri ise genel olarak balkon, dükkan veya teras tarzı yerlerde tercih edilir. Pergola en sık kullanılan model olmasına karşılık sabit olanlarda sık şekilde kullanım alanlarda kendine yer edinir. Çay bahçesinde veya bahçelerde gördükleriniz genelde bu modellerdir.

Pergola veya diğerlerine motor takılması sonucunda elde edilen motorlu türler de vardır. Bu türlerin kullanılması sonucunda da daha pratik sonuçlar alınır. Bundan dolayı kumandalı paneller veya uzaktan kontrol sağlayan kumandaların takıldığı modeller de üretilmiştir.

Körüklü olarak adlandırılan modeller de vardır. Bu modellerin kullanımlarında da sıklıkla dekorasyon bulunur. Dekorasyonlarda hem şık hem de kullanışlı olmalarından dolayı bu model tercih edilir. Balkon veya şık bir alanda daha da dekoratif bir hava elde etmek adına bombeli şekilde kullanılanları vardır. Halk arasında karpuz model olarak da adlandırılır. Pembe renkte olanları ise çok yaygındır.

Kaset adı ile anılan bir başka tente çeşidi ise dükkanlarda gördüğünüz en temel tente çeşididir. Bu ön kısımların korunması ve daha tertipli görünmesi adına kullanımı tercih edilen modeldir. Klasik ev ve dükkan tipi tente olarak da görülür. Ev tipi koruma ve şıklık elde etmek isteyenler için en önemli tasarımlardan bir tanesidir. Klasik ev modellerine eklenen çift açılır yön sayesinde çift açılır tentelerin de kullanılır hale gelmesi başarılmıştır. Bunlar da kafe gibi yerlerde pratik çözüm sunmasından dolayı tercih edilir.

Tente Ne İçin Kullanılır?
Kullanılması konusunda çok fazla talep olan bu modellerin kullanım nedenleri de oldukça fazladır. Dekorasyon amacıyla yapılan tercihler kadar konfor adına da kullanımı yaygındır. Dekorasyon şık bir ortam oluşturulmasına katkı sağlar. Yağış veya rüzgar gibi sorunlardan da korunmak adına tercih edilir. Sigara yasaklarının olduğu yerlerde de tente kullanımı sayesinde insanlar rahatlamıştır. Havuzlarda da hem yazın sıcağından hem de kışın olumsuz hava koşullarından yararlanmak adına kullanımı tercih edilir. Hem güvenlik hem de konfor sağlaması açısından da çok fazla kurum ve kişi tarafından kullanımı uygun görülür.


Tente Kullanım Avantajları Nelerdir?
Mekanların daha şık ve göze güzel görünmesine olanak sağlar. Aynı zamanda yapı veya ruhsat tarzı bir zorunluluğu da yoktur. İşletmelerin daha çok alan elde etmesi için de oldukça kullanışlı bir yapıdır. Konforu zahmetsiz bir şekilde sağlarlar. Reklam için de kullanılması söz konusu olur.


Otomatik Tente Sistemi
Tentelerin otomatik olanlarının da yapılması çeşitli kolaylıklardan dolayı tercih edilir. Özel alanlarda kullanılmak istenmesi de daha çok marka ve modelin ortaya çıkmasına neden olur. Katlama veya rulo şeklinde olanları da takılan sisteme göre değişkenlik gösterir. Otomatik olarak kumanda edilebilir.

Otomatik Tente Çeşitleri Nelerdir?

Düz veya yanal kısımları çatılara uygun olacak şekilde tasarlanan modeller vardır. Dikey bir şekilde camla birlikte kombin imkanı da bulunur. Statik bir şekilde açılma ve kapanma sağlar. Güvenilir ve son derece konforlu bir alan oluşmasına neden olur.

Klimatik Tente Sistemleri
Bir diğer adı biomatik tente de olan bu tente sistemleri pergola ve diğer tente modelleri gibi konforlu alanların oluşmasında katkı anlamında büyük işler yaparlar. Havalandırma şansınız da bulunur. Açık kapanması sorun olmadığından dolayı da işletmeler tarafından her zaman kullanılan şık modeller arasında yer alırlar. Oldukça kullanışlıdır.